Ви зараз переглядаєте Боржник виплатить 74 тис. грн. пені за прострочення сплати аліментів

Боржник виплатить 74 тис. грн. пені за прострочення сплати аліментів

Клієнтка звернулась до АБ «ОЛЕКСАНДР ПАЛАМАРЧУК І ПАРТНЕРИ» з питанням про стягнення з її колишнього чоловіка  пені за прострочення сплати аліментів на утримання їх неповнолітньої доньки.

Частина 1 статті 196 Сімейного кодексу України визначає, що у разі виникнення заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дня прострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухвалення судом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості.

Здійснивши правовий аналіз ситуації, адвокатами АБ  «ОЛЕКСАНДР ПАЛАМАРЧУК І ПАРТНЕРИ» було зібрано необхідні документи, проведено розрахунок суми пені за прострочення сплати аліментів та підготовлено позовну заяву, яку скеровано на розгляд Володарського районного суду Київської області.

За результатами розгляду позову, суд прийняв рішення про стягнення на користь нашої Клієнтки 74 тис. грн. пені. Вирішуючи даний спір суд також перевірив наведений розрахунок пені та встановив його відповідність висновкам Верховного Суду, зокрема тим, що викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду по справі № 333/6020/16-ц від 3 квітня 2019 року.

Дане рішення суду датоване 12 вересня 2023 року та міститься в Єдиному державному реєстрі судових рішень за номером справи: 364/560/23