Ви зараз переглядаєте Скасовано рішення третейського суду про стягнення 24 млн. грн.

Скасовано рішення третейського суду про стягнення 24 млн. грн.

Адвокатами АБ «ОЛЕКСАНДР ПАЛАМАРЧУК І ПАРТНЕРИ» було здійснено ефективний захист прав та інтересів клієнта – сільськогосподарського підприємства щодо якого третейським судом було ухвалено рішення про стягнення більше 24 млн. грн.

В інтересах клієнта було підготовлено та подано до Північного апеляційного господарського суду заяву про скасування рішення третейського суду. Одним із основних аргументів даної заяви вказувалось на незаконність рішення з підстав невідповідності складу третейського суду вимогам закону.

В ході численних судових засідань Північного апеляційного господарського суду адвокати АБ «ОЛЕКСАНДР ПАЛАМАРЧУК І ПАРТНЕРИ» довели правильність своїх доводів викладених у заяві. Результатом розгляду справи стало скасування рішення третейського суду. У мотивувальній частині ухвали від 9 червня 2022 року по справі № 873/107/21 апеляційний суд зазначив, що склад третейського суду був неправомочним вирішувати спір у зв`язку з порушенням процедури обрання судді для розгляду третейської справи, а тому склад суду, яким прийнято рішення, не відповідав вимогам закону, що є достатньою підставою для скасування рішення на підставі п. 4 ч. 3  ст. 51 Закону України “Про третейські суди”  та п. 4 ч. 2  ст. 350 ГПК України.

За скаргою опонентів вказана ухвала була переглянута Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного господарського суду.

8 лютого 2023 року Касаційний господарський суд поставив крапку в цій справі, постановивши:

  • апеляційну скаргу залишити без задоволення;
  • залишити без змін ухвалу Північного апеляційного господарського суду від 9 червня 2022 року по справі № 873/107/21, якою було скасоване рішення третейського суду.