Ви зараз переглядаєте Захист інтересів українського підприємства у Міжнародному комерційному арбітражному суді

Захист інтересів українського підприємства у Міжнародному комерційному арбітражному суді

Восени 2019 року ТОВ «СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ ПІДПРИЄМСТВО «УКРАП» (надалі – «Постачальник») здійснило поставку часнику українського походження у кількості 15 100 кг. на користь компанії SIA «ZELTLEJAS» (Латвійська Республіка) (надалі – «Покупець»). Товар був поставлений на умовах DAP правил Міжнародної торгової палати (ІСС) Incoterms® 2010 та переданий Покупцю, який прийняв вантаж без зауважень, але оплату товару здійснив частково.

Діючи в інтересах Постачальника, адвокат Паламарчук Олександр Миколайович звернувся до Міжнародного комерційного арбітражного суду  при Торгово-промисловій палаті України з позовною заявою про стягнення заборгованості з Покупця. На підставі наданих письмових доказів та пояснень адвоката було доведено, що Постачальник виконав всі зобов’язання за умовами контракту, поставив якісний товар у повній кількості та в обумовлене місце поставки, дотримався термінів та умов поставки, забезпечив належне транспортування товару та виконав всі експортні митні процедури для експорту товару із України до Латвійської Республіки, а Покупець зобов’язання по оплаті виконав лише частково та повинен сплатити Постачальнику різницю між повною вартістю товару (20 234,00 євро) та попередньою оплатою (11 500,00 євро), що становить 9 834,00 євро.

За результатами розгляду справи № 57/2020 Міжнародний комерційний арбітражний суд, 21 грудня 2020 року, ухвалив рішення на користь українського підприємства ТОВ «СП «УКРАП», відповідно до якого з SIA «ZELTLEJAS» стягнуто 9 834,00 євро боргу за поставлений товар, 1 370,76 євро арбітражного збору, а також 1 008,96 євро витрат на правову допомогу адвоката.