Ви зараз переглядаєте Слідчий суддя двічі відмовив у продовженні запобіжного заходу

Слідчий суддя двічі відмовив у продовженні запобіжного заходу

11 вересня 2020 року слідчим суддею Вишгородського районного суду Київської області було розглянуто клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Під час судового розгляду прокурор просив продовжити Підозрюваному домашній арешт до 15 листопада 2020 року, оскільки попередньо встановлений строк домашнього арешту закінчується 15 вересня 2020 року. В обґрунтування своє позиції прокурор зазначив, що підозра у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 289 КК України (хуліганство) є обґрунтованою, а ризики встановлені ст. 177 КПК України продовжують існувати. Висловлюючи позицію сторони захисту, адвокат Паламарчук О.М. вказав, що у задоволенні клопотання слід відмовити, оскільки строк домашнього арешту не може перевищувати строк досудового розслідування, а додані до клопотання документи вказують на те, що строк досудового розслідування спливає 15 вересня 2020 року, при цьому доказів, що досудове слідство продовжене до 15 листопада 2020 року прокурором не надано.

Дослухавшись до доводів адвоката, слідчий суддя прийняв рішення відмовити прокурору у задоволенні клопотання про продовження строку домашнього арешту (ухвала від 11 вересня 2020 року по справі № 363/2271/20).

В свою чергу, прокурор вдруге звернувся до слідчого судді з клопотанням про продовження строку домашнього арешту, яке невідкладно було призначено до розгляду 14 вересня 2020 року. У судовому засіданні прокурор знову просив продовжити строк домашнього арешту Підозрюваному до 15 листопада 2020 року, обґрунтовуючи свою позицію тим, що до цього клопотання вже додано докази про продовження строків досудового розслідування до 15 листопада 2020 року.

Заперечуючи проти доводів прокурора, Адвокат Паламарчук О.М. вказав, що друге клопотання хоч і містить всі відомості про продовження строків досудового розслідування, проте у його задоволенні теж слід відмовити. Раніше Підозрюваному було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, який згодом був продовжений слідчим суддею до 15 вересня 2020 року. КПК України передбачено, що клопотання про продовження строку домашнього арешту має бути подано не пізніше ніж за п`ять днів до закінчення строку домашнього арешту. В порушення вимог ч. 1 ст. 199 КПК України клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під домашнім арештом прокурором було подано до суду через пошту 11 вересня 2020 року об 19 год. 18 хв., що підтверджується відміткою на конверті «Нова Пошта», тобто за чотири дні до завершення строку домашнього арешту, а отже вважається поданим з порушенням процесуального строку.

За результатами судового засідання слідчий суддя вдруге прийняв рішення відмовити прокурору у задоволенні клопотання про продовження строку домашнього арешту (ухвала від 14 вересня 2020 року по справі № 363/2271/20).

Залишити відповідь