Адвокат Паламарчук Олександр Миколайович здійснив ефективний захист військового, який підозрювався у самовільному залишенні частини, тобто у вчиненні злочину передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, санкція статті передбачає безальтернативне покарання у виді позбавлення волі від п’яти до десяти років.
7 вересня 2024 року набув сили Закон №3902-IX, яким було доповнено ст. 401 КК України частиною п’ятою наступного змісту: «Особа, яка під час дії воєнного стану вперше вчинила кримінальне правопорушення, передбачене статтями 407, 408 цього Кодексу, може бути звільнена від кримінальної відповідальності в порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством України, якщо вона добровільно звернулася із клопотанням до слідчого, прокурора, суду про намір повернутися до цієї або іншої військової частини або до місця служби для продовження проходження військової служби та за наявності письмової згоди командира (начальника) військової частини (установи) на продовження проходження такою особою військової служби».
Так, керуючись положеннями вказаної норми, оскільки військовий вияви бажання продовжити службу, було направлено відповідне клопотання прокурору, в свою чергу командир військової частини надав письмову згоду на продовження служби військовим. Дані обставини зумовили подання до суду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, на підставі ч. 5 ст. 401 КК України.
17 грудня 2024 року ухвалою Святошинського районного суду міста Києва військового було звільнено від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, звільнено з під варти та зобов’язано невідкладно прибути до військової частини, а кримінальне провадження закрито.