Ви зараз переглядаєте Дійове каяття стало підставою для звільнення від кримінальної відповідальності

Дійове каяття стало підставою для звільнення від кримінальної відповідальності

Наприкінці липня 2020 року Громадянин «Д», перебуваючи в приміщенні торгівельного залу одного з супермаркетів, взяв з торгівельного стелажа пляшку лікеру «Sheridans» та сховав їх в наплічну сумку. Тримаючи при собі товар, громадянин «Д» оминув лінію кас та покинув приміщення супермаркету, не здійснивши оплати. Наступного дня громадянин «Д» повернувся до того ж супермаркету, де і був затриманий працівниками охорони, які викликали поліцію.

По завершенню досудового розслідування громадянину «Д» було пред’явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України (крадіжка), санкція даної статті передбачає найсуворіше покарання у вигляді 4 років обмеження волі.

Адвокатом Паламарчуком Олександром Миколайовичем була побудована лінія захисту, що дозволила уникнути кримінальної відповідальності для клієнта.

Під час розгляду справи в суді, адвокат підготував та подав клопотання про звільнення громадянина «Д» від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження, обґрунтувавши його тим,  що громадянин «Д» вперше вчинив кримінальний проступок, щиро кається у вчиненому та повністю відшкодував завдану шкоду потерпілому, під час досудового розслідування активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення. Таким чином, були наявні усі підстави для звільнення від кримінальної відповідальності громадянина «Д» та закриття провадження по справі у зв’язку із дійовим каяттям.

25 березня 2021 року, за результатами розгляду клопотання адвоката, суд ухвалив: звільнити громадянина «Д» від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 Кримінального кодексу України на підставі ст. 45 Кримінального кодексу України та закрити провадження по справі (ухвала по справі № 367/5131/20 від 25 березня 2021 року) .