Ви зараз переглядаєте Суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Суд відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

14 квітня 2021 року суд оголосив обвинуваченого в розшук та надав дозвіл на  його затримання з метою приводу для розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Підставою для прийняття такого рішення стало клопотання прокурора мотивоване тим, що обвинувачений не прибуває до суду для участі у судовому розгляді без поважних причин, а також систематично порушує режим цілодобового домашнього арешту, що нібито підтверджувалось численними рапортами працівників поліції.

18 травня 2021 року обвинуваченого було затримано та наступного дня доставлено до суду для розгляду клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Під час судового розгляду адвокат Паламарчук О.М. зазначив, що 7 березня 2021 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва обрав обвинуваченому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за адресою: АДРЕСА_4 строком до 7 травня 2021 року, але протягом цього строку працівники поліції чотири рази помилково здійснювали перевірки за іншою адресою (у сусідньому будинку), а не прибуття обвинуваченого до суду у квітні 2021 року унеможливили введені жорсткі карантинні обмеження.

Обвинувачений підтримав доводи адвоката та зауважив, що у квітні 2021 року він не міг прибути в судові засідання, у зв`язку з введенням у Україні локдауну у рамках протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 та не мав технічної можливості сповістити суд.

За результатами судового засідання Святошинський районний суд м. Києва постановив:

  • у задоволенні клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою – відмовити;
  • застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в період доби з 22 год. 00 хв. до 07 год. 00 хв. наступного дня;

Після завершення судового засідання обвинувачений був звільнений з-під варти в залі суду.

(Ухвала Святошинського районного суду м. Києва по справі № 759/4961/21 від 19 травня 2021 року)