Ви зараз переглядаєте Суд врахував стан здоров’я особи та відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

Суд врахував стан здоров’я особи та відмовив у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою

7 квітня 2020 року працівниками поліції Шевченківського УП ГУ НП України в м. Києві було затримано громадянина «М» на підставі ухвали Шевченківського районного суду м. Києва з метою доставки (приводу) громадянина «М» до суду для участі у розгляді клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У судовому засіданні, 8 квітня 2020 року, прокурор просив суд обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мотивуючи це тим, що обвинувачений громадянин «М» переховується від суду та його місце проживання невідоме, протягом більше як двох років не з’являється на судові засідання, неодноразово був оголошений у розшук, у жовтні 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва постановив ухвалу про привід обвинуваченого «М», яка не була виконана, також обвинувачений «М» має непогашену судимість за тяжкий злочин.

Захисник обвинуваченого «М», адвокат Паламарчук О.М., просив суд відмовити прокурору у задоволенні клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та пояснив суду, що за більше як два роки обвинувачений «М» був повідомлений про дату та час судового засідання лише один раз, інших викликів не отримував, має постійне місце проживання, яке не змінював протягом строку досудового та судового слідства, проходить терапію у зв’язку з хронічними захворюваннями, а тому не може перебувати у місцях несвободи.

Заслухавши сторін кримінального провадження та дослідивши надані документи,  Шевченківський районний суд м. Києва  постановив ухвалу по справі № 761/39721/17 від 8 квітня 2020 року,якою клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою залишив без задоволення, та обрав обвинуваченому «М» запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, заборонивши обвинуваченому «М» залишати житло у визначений час доби.