Ви зараз переглядаєте Підозра у замаху на вбивство – покарання 3 роки умовно

Підозра у замаху на вбивство – покарання 3 роки умовно

У м. Буча поліція затримала іноземця за підозрою у вчиненні замаху на вбивство місцевого жителя, про що 22 лютого 2019 року розміщено повідомлення на веб-сайті ГУ НП у Київській області (https://kv.npu.gov.ua/news/Informacziya/v-buchi-inozemecz-vchiniv-zamax-na-zhittya-misczevogo-zhitelya/). Зокрема повідомлялось, що між чоловіками виник конфлікт, в результаті якого Підозрюваний завдав удар ножем в шию Потерпілому та втік. Підозрюваного затримано на вокзалі. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115  Кримінального кодексу України (закінчений замах на вбивство), санкція даної статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

24 лютого 2019 року суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, помістивши Підозрюваного до ДУ «Київський слідчий ізолятор». Приймаючи таке рішення суд спирався на надані прокурором протоколи допитів чотирьох осіб (трьох свідків та потерпілого), які стверджували, що Підозрюваний на ґрунті неприязних відносин раптово вдарив ножем Потерпілого в шию, після чого втік.  

Протягом досудового розслідування, адвокат Паламарчук О.М., діючи в інтересах Підозрюваного, здійснив ряд дій направлених на збирання доказів, які спростували версію сторони обвинувачення, щодо обставин події.

Так, завдяки активній позиції сторони захисту, було з’ясовано, що 21 жовтня 2019 року близько 23 години між Підозрюваним та трьома чоловіками стався словесний конфлікт, що переріс в бійку. Підозрюваний намагаючись уникнути бійки, почав відступати, а згодом і тікати від нападників, двоє з яких його наздоганяли та наносили тілесні ушкодження ударами пасків, які тримали в руках. Третій чоловік випередив Підозрюваного та перегородив йому дорогу, чим змусив останнього зупинитися. Оточивши Підозрюваного, троє нападників почали його бити. Згодом Підозрюваний дістав ніж та почав ним розмахувати в різні сторони з метою відігнати нападників від себе, але напад почався із новою силою. Під час бійки Підозрюваний поранив Потерпілого ударом ножа в шию, помітивши, що їх товариш поранений двоє інших чоловіків втекли.  Лише Підозрюваний залишився на місці події, надав першу допомогу Потерпілому, дочекався медиків, працівників поліції та добровільно видав знаряддя злочину.

Дійсні обставини події, вдалося з’ясувати та підтвердити за результатами слідчих дій – одночасних допитів свідків та потерпілого, що були проведені за клопотаннями адвоката. Також за період досудового розслідування адвокатом було встановлено двох свідків, які не були допитані слідством, здобуто відеозаписи з місця події та ряд інших доказів.

В результаті ефективної роботи сторони захисту на стадії досудового слідства, правову кваліфікацію злочину було змінено з ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115  Кримінального кодексу України на ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України, а також виникла можливість досягнути узгодженого покарання для Підозрюваного у вигляді «умовного строку».

За вироком суду від 20 березня 2020 року по справі № 367/1963/20, Підозрюваному призначено покарання у вигляді трьох років «умовно» та звільнено з під варти у залі судового засідання.

Залишити відповідь