Ви зараз переглядаєте Слідчому не вдалось арештувати автомобіль, у клопотанні відмовив суд

Слідчому не вдалось арештувати автомобіль, у клопотанні відмовив суд

19 жовтня 2020 року громадянка «А» керуючи автомобілем Daewoo Matiz здійснила зіткнення із автомобілем Toyota Avensis, яким керував громадянин «К». В результаті ДТП громадянка «А» отримала тілесні ушкодження. У подальшому слідчим Святошинського УП ГУ НП у м. Києві було зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження).

15 квітня 2021 року слідчий Святошинського УП ГУ НП у м. Києві звернувся до Святошинського районного суду міста Києва із клопотанням про арешт автомобіля громадянина «К», мотивуючи це тим, що саме громадянин «К» є винуватцем ДТП, надає неправдиві покази, в категоричній формі відмовляється повідомляти місцезнаходження автомобіля, надати його для огляду слідчому. Враховуючи це слідчий просив суд накласти арешт на автомобіль громадянина «К», заборонити його експлуатацію, ремонт та відчуження і зобов’язати громадянина «К» надати слідчому автомобіль.

Дізнавшись, що 16 квітня 2021 року відбудеться судовий розгляд клопотання про арешт автомобіля, громадянин «К» звернувся за правовою допомогою до адвоката Паламарчука Олександра Миколайовича.  Надаючи правову допомогу громадянину «К» адвокат детально вивчив клопотання слідчого та додані до нього документи, що дало змогу побудував правову позицію яка дала позитивні результати для клієнта.

У судовому засіданні, під час розгляду клопотання, адвокат вказав про відсутність підстав для накладення арешту на автомобіль, оскільки із матеріалів не вбачається необхідність арешту автомобіля, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч. 1 ст. 170 КПК України. Серед іншого, адвокат зазначив, що у матеріалах провадження наявні письмові пояснення громадянина «К» які у повній мірі спростовують твердження слідчого. За даними поясненнями, наданими у листопаді 2020 року, громадянин «К» повідомляв слідчого про місцезнаходження свого автомобіля та готовність надати його до огляду, не зважаючи на це слідчий у продовж шести місяців (від дня надання пояснень до звернення до суду із зазначеним клопотанням) жодних дій не здійснював.

За результатами судового засідання слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва відмовив у задоволенні клопотання про накладення арешту на автомобіль Toyota Avensis, що належить на праві власності громадянину «К» (ухвала слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 16 квітня 2021 року по справі № 759/7769/21).