Ви зараз переглядаєте За скаргою адвоката слідчий суддя скасував постанову про закриття кримінального провадження

За скаргою адвоката слідчий суддя скасував постанову про закриття кримінального провадження

Відверте небажання працівників поліції виконувати свої службові обов’язки тягне за собою негативні наслідки для громадян, які стали жертвами кримінальних правопорушень. Так відбулось і цього разу коли Клієнт звернувся до Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві із заявою про вчинення відносно нього злочину передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України – шахрайства вчиненого в особливо великих розмірах, що є особливо тяжким злочином (санкція даної статті передбачає покарання у вигляді до 12 років позбавлення волі). У заяві Клієнт вказав хто, де, коли та яким способом заволодів його грошовими коштами, трьох осіб які були свідками події злочину (було вказано анкетні дані, номери телефоні, місця проживання і інші дані) та вказав на особу яка здійснили шахрайські дії (анкетні дані, номери телефону, адресу місця роботи).

Досудове розслідування було розпочате дізнавачем Шевченківського УП ГУ НП в м. Києві, який здійснив реєстрацію відомостей у ЄРДР, вказавши при цьому кваліфікацію кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України, та в подальшому особливо не переймався збором доказів та перевіркою відомостей викладених у заяві Клієнта та тривало тридцять дев’ять днів, а згодом, Клієнту стало відомо, що кримінальне провадження за його заявою закрито.

Переслідуючи мету відновити досудове розслідування, Клієнт звернувся за правовою допомогою до адвоката Паламарчука Олександра Миколайовича. Під час ознайомлення із матеріалами кримінального провадження було з’ясовано, що за час здійснення “активного” розслідування, дізнавачеві “вдалось” внести відомості до ЄРДР, допитати Клієнта в якості потерпілого та скласти постанову про закриття кримінального провадження і направити справу в архів. Враховуючи це було прийнято рішення оскаржити постанову про закриття кримінального провадження в судовому порядку.

23 червня 2021 року скарга адвоката Паламарчука О.М. була розглянута слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва, за наслідками розгляду постанову дізнавача Шевченківського УП ГУНП в м. Києві від 22 березня 2021 року про закриття кримінального провадження скасовано (Ухвала Шевченківського районного суду м. Києва по справі № 761/19276/21).