Ви зараз переглядаєте Від тримання під вартою до особистого зобов’язання за 10 місяців

Від тримання під вартою до особистого зобов’язання за 10 місяців

22 вересня 2020 року Печерський районний суд міста Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою підозрюваним «М» та «В» без можливості внесення застави. Головними аргументами, що були враховані для обрання запобіжного заходу були зазначені, що громадяни «М» та «В» будучи військовослужбовцями підозрюються у нападі на двох осіб з метою заволодіння майном, поєднаному із насильством, небезпечним для життя чи здоров`я потерпілих, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України (ухвали Печерського районного суду м. Києва по справах № 757/40719/20-к, № 757/40701/20-к). Вказані рішення Печерського районного суду міста Києва були оскарженні, але при розгляді у Київському апеляційному суді позитивного результату досягнути не вдалося.

Протягом всього строку досудового розслідування, що здійснювалось Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві, більше трьох місяців підозрювані утримувались під вартою на гауптвахті Центрального управління Військової служби правопорядку по місту Києву та Київської області.

Після передання обвинувального акту до суду та початку судового розгляду, адвокатові Паламарчуку О.М., що здійснював захист підозрюваних, вдалося переконати суд про доцільність зміни запобіжного заходу на більш м’який. У судовому засіданні, що відбулось 20 січня 2021 року, при розгляді клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою адвокат зазначив, що прокурор не довів необхідність продовження тримання під вартою. Натомість, обвинувачені «М» та «В» мають постійне місце проживання в м. Ірпені Київської області, характеризуються позитивно, мають місце роботи (являються військовослужбовцями за контрактом), а також вказав про відсутність будь-яких доказів які б вказували на наявність ризиків невиконання процесуальних обов’язків з боку обвинувачених. За результатами цього судового засідання суд прийняв рішення змінити запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт та звільнити з під-варти негайно (ухвала Ірпінського міського суду Київської області по справі № 367/7894/20 від 20 січня 2021 року).

Із січня по липень 2021 року по справі відбулось декілька судових засідань протягом яких були допитані двоє потерпілих та суд перейшов до допиту свідків.

Після дослідження частини доказів по справі, та враховуючи бездоганну поведінку обвинувачених, адвокатові вдалося переконати суд обрати щодо обвинувачених ще більш м’який запобіжний захід – особисте зобов’язання. Приймаючи рішення суд врахував, що обвинувачені своєчасно з`являються в судові засідання, жодного разу не порушували обов`язки покладені на них судом, бажають відшкодувати завдану потерпілим шкоду, для чого їм необхідно працювати. Як результат, 19 липня 2021 року, була постановлена ухвала про обрання щодо обвинувачених «М» та «В» запобіжного заходу у вигляд особистого зобов’язання із наступними обов’язками: прибувати до суду за першою вимогою; не відлучатися за межі регіону свого проживання та Київської області без дозволу суду; повідомляти суд про зміну постійного та тимчасового місця проживання (ухвала Ірпінського міського суду Київської області по справі № 367/7894/20 від 19 липня 2021 року).