Ви зараз переглядаєте Звільнення від кримінальної відповідальності, пердбаченої ч. 1 ст. 309 ККУ на підставі ст. 45 ККУ

Звільнення від кримінальної відповідальності, пердбаченої ч. 1 ст. 309 ККУ на підставі ст. 45 ККУ

На розгляді суду перебував обвинувальний акт по обвинуваченню  громадянина «Ю» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а саме: у незаконному придбанні та зберіганні психотропних речовин без мети збуту. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п`яти років, тобто за ст. 12 КК України, дане кримінальне правопорушення, законодавцем віднесено до кримінальних проступків.

Кримінальний кодекс України встановлює ряд випадків, коли особа, яка вчинила кримінальний проступок, маже бути звільнена від кримінальної відповідальності. Зокрема ст. 45 КК України передбачено, що особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Із матеріалів кримінального провадження та складеного обвинувального акту вбачалось, що громадянин «Ю» вчинив кримінальне правопорушення вперше, повністю визнав свою вину та щиросердно розкаявся у вчиненому, також активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, а після вчиненого повністю змінив свій спосіб життя, жодних правопорушень не вчиняв та офіційно влаштувався на роботу. Враховуючи це, адвокат Паламарчук Олександр Миколайович, діючи в інтересах громадянина «Ю», подав до суду клопотання про звільнення останнього від кримінальної відповідальності у зв’язку із дійовим каяттям.

У судовому засіданні 3 серпня 2021 року, розглянувши клопотання адвоката, суд ухвалив рішення та звільнив громадянина «Ю» від кримінальної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 309 КК України на підставі дійового каяття, та закрив провадження по справі.

Із ухвали суду: «Суд вважає, що клопотання є таким, що ґрунтується на вимогах закону у частині звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України у зв`язку з дійовим каяттям обвинуваченого та підлягає задоволенню. У зв`язку із чим, суд вважає за можливе, у відповідності до вимог ст. 45 КК України звільнити  громадянина «Ю» від кримінальної відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям, а кримінальне провадження у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України закрити».

(Ухвала Ірпінського міського суду Київської області від 3 серпня 2021 року по справі № 367/7436/19).