Ви зараз переглядаєте Звільнення від кримінальної відповідальності за п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України

Звільнення від кримінальної відповідальності за п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України

Вироком Ірпінського міського суду Київської області від 2 грудня 2019 року Обвинуваченого визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство) та призначено покарання у вигляді трьох років обмеження волі. Також суд частково задовольнив цивільний позов Потерпілої, стягнувши з Обвинуваченого 14 428, 38 грн. матеріальної шкоди та 50 000,00 грн. моральної шкоди.

Вказаний вирок було оскаржено до Київського апеляційного суду. Під час розгляду апеляційної скарги, у судовому засіданні 3 грудня 2020 року, адвокат Паламарчук Олександр Миколайович заявив клопотання про звільнення Обвинуваченого від кримінальної відповідальності, скасування вироку та закриття кримінального провадження, що пояснив наступним:

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 49 Кримінального кодексу України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі.

Санкція ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України передбачає максимальне покарання у виді обмеження волі на строк до п`яти років, тобто, таке діяння є кримінальним проступком.

Кримінальний проступок у вчиненні якого Обвинуваченого було визнано винним вироком Ірпінського міського суду Київської області від 2 грудня 2019 року і який не набрав законної сили, був вчинений 17 жовтня 2017 року, а отже від дня вчинення кримінального проступку та на день судового засідання у суді апеляційної інстанції минуло більше трьох років. За таких обставин, Обвинувачений підлягав звільненню від кримінальної відповідальності у зв`язку із закінченням строків давності.

За результатами розгляду клопотання адвоката, апеляційний суд ухвалив: вирок Ірпінського міського суду Київської області від 2 грудня 2019 року скасувати; Обвинуваченого звільнити від кримінальної відповідальності; кримінальне провадження закрити (ухвала Київського апеляційного суду від 3 грудня 2020 року по справі № 367/3942/19).